Her İnsan Farklı Bir Bataklık mı ?

Biliyormusun Kadir,

İnsanın hayatta “başladı” demeden “bitti”, “daha yeni oldu” demeden “eskidi” dediği şeylerde oluyor.

Ne kadarda çeşit çeşit insanlarla karşılaştırdım seni değil mi? Hepside seni nasılda sevdiler… “Her insan farklı bir dünyadır” demiştim hatırlarsan. Bizim dünyamızın dışında olan ama bize görede farklı yaşam tarzları olan insanlar bize ne kadarda değişik gibi gelirdi değil mi? Neden biz hep bunların aydınlık yönlerini gördükde ,karanlıkta kalmış yönlerinin bir gün mezarımız olabilecegini düşünmedik Kadir?

Çünki biz insandık, biz topraktık, doğallıktık, saftiktik Kadir.. milletin emmediği ememediği helal ana sütleriydik.…kimseye “bu gece bunu götüreyim, düdükleyim” gözüyle bakmıyorduk…bir başkasınada olsa haksız yere atilan bir tokadın acısını yüreğimizde taşıyorduk, diyeceksin be adam sonuçta ne oldu? Haklısın Kadir.. olan bize oldu.. kocaman bir hiç aldık sonuçta… kanımızı ,canımızı, duygularımızı, sevgimizi ruhumuzu, sömürdükçe sömürdüler yaşayamadıkları, göremedikleri duygularını

yaşadılar alacaklarını aldılar ve sonrada karpuz kabuğu gibi fırlatıp attılar. amaaa, adalet denen şey , yıllar sonrada olsa bir gün kapımıza sürünerek gelenlerle yada senden medet umanlarla kendisini göstermedi mi?

Dostlarına mutluluğunu anlatırken abartma Kadir. Yaşadığın durumdan sadece aldıklarını düşünme… verdiklerini hatta vereceklerinide hesaba katarak anlat. Aynı şeyin olumsuz olması durumunda yaşayacağın üzüntünün ,aldığın mutluluktan daha büyük olcağını unutma. Görebildiklerini, yaşadıklarını değil, yaşayamadıklarını, göremediklerini de anlat ki dostların sana yardımcı olsun.

Bir şeyin içine girdiğin zaman yada çok yakınındaysan ,onu göremessin .. portakalı getiride gözünün içine sokarsan yuvarlak olduğunu bile bilemessin.
Unutmadan birşey daha Kadir… erkek parfümü sıkan kadınlardan da uzak dur.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *