Babacığım

Canım Babam Öncelikle seni çok seviyorum bunu bilmeni istiyorum. Sen benim sadece babam değil aynı zamanda hem doktorum hem avukatım hem arkadaşım herşeyimsin. Benim için yaptığın fedakarlıkları saymakla bitiremem. Bana hayatıma yön veren çok şey öğrettin. Ben hep seni örnek aldım. Dinimizi tarihimizi geleneklerimizi göreneklerimizi senin sayende öğrendim. Bunları tabiki sadece senden değil benim canımın içi olan annemden de öğrendim. Siz birlikte yetiştirdiniz beni ve diğer dört kardeşimi de.. Babacığım, seni kelimelerle anlatmam çok zor ama seni yedi başlık altında anlatmaya çalışabilirim:
Babacığım sen AKARSU gibisin; bize karşı her zaman cömert oldun. Hepimize hiç bir karşılık beklemeden hep yardımcı olursun. Ve sadece bize karşı değil çevrendeki tüm insanlara karşı böylesin özellikle de sevgin konusunda bir akarsu kadar cömertsin..
Babacığım sen bize olan şefkat ve merhametinde GÜNEŞ gibisin. Bize de hep merhametli olmamızı öğütledin.
Babacığım sen bazen de GECE kadar sessiz ve karanlıktın özellikle insanların kusurlarını örtme konusunda. İnsanlar hakkında değil olaylar hakkında konuşmayı biz senden öğrendik..
Babacığım sen o kadar olgun bir insansın ki hiddet ve asabiyette tıpkı bir ÖLÜ gibisin. Her zaman esprili olmaya çalışırsın. Sinirlendiğinde ise kendini o çok sevdiğin sazına verirsin. Onunla dinginleşir sakinlersin kimsenin kalbini kırmamış olursun bu sayede..
Babacığım senin alçakgönüllülüğüne her zaman hayran kalmışımdır tıpkı TOPRAK gibi tevazu sahibisin..
Babacığım hoşgörün de tıpkı yanağındaki o tatlı derin gamzen kadar mükemmel olan bir DENİZ kadar uçsuz bucaksız..Ve Babacığım sen hep YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜNDÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OLDUN ! Sana ve canım anneme sonsuz Teşekkür ederim beni Hz. Muhammed(sav) ‘in yolunda Atatürk’ün ilkelerine uyarak devletini milletini seven Mevlana gibi büyüklerimizi örnek alan bir Müslüman Türk evladı olarak yetistirdiğiniz için..

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *