Biz

Şu an çok sevdiğim CD çalıyor beraber dinleme imkanımız olsaydı da bu şarkının bana onu ne çok hatırlattığını söyleyebilseydim keşke. Onu düşünüp,düşlerken yine sıradan yaptığımız tartışma geldi aklıma.O mu haklıydı yoksa ben mi?Bildiğim tüm doğrular kumdan kaleler gibi yıkılırken hangi değerlere sahibim ben haksız yere mi suçluyorum onu ,ona iftiralar mı atıyorum yoksa? Bana iftiralar atma,art niyetli olma dedi oysa kaçıncı kez neden böyle hissediyorum peki?

Sigara boğazıma yapışıyor, hiç görmediğim,tanımadığım varlığından bile emin olmadığım bir kadının silüeti canlanıyor evinin her bir yerinde,köşesinde hayalet gibi.Haddime değil belki ama ona olan sevgim ve aşk hakklarım var benimde böyle düşünmeme neden olan..

Kimse kimsenin değil demişti ne sen benimsin nede ben senin gerçek sevgilerde insanlar birbirlerinin olamazlar mı?Oysa ben o kadar onunum ki…

Vicdan muhasebesi yapmalıyız ikimizde.Hani birini oynatınca devrilen diğer domino taşlarının sesleri vardır ya duymuyoruz henüz o sesleri ilk taşa ne o nede ben vurmadık henüz ama oynattık.Neden bu haldeyim? hayatım,hayallerim,beklentilerim,düşüncelerim,inançlarım bir birine vura vura devrilip şekil değiştiriyorlar bazan, tıpkı o domino taşları gibi.

Çok uzun süredir soruyorum kendime hayalim ne? Ben bunun cevabını çok iyi biliyorum ama o ne kadar anlayabiliyor bunu? Dümeni ne tarafa çevireceğimi biliyorum ama yalnız olmak istemiyorum o da tutmalı dümenin bir ucundan ki birlikte yol alabilelim.O da bunu istiyor mudur acaba, bundan çok emin olmak istiyorum.Yalnızlığı sevmiyorum artık ama sanki tüm levhalar, aynı yöne çeviriyorlar beni yalnızlığa, nasıl baş etmeliyim bu yalnızlıkla ürküyorum aslında tam olarak gerçekten yalnızmıyım onuda bilmiyorum.O bana sen benimlesin ,yanımdasın bekle beni rahat ol,rahat uyu her şey güzel olacak demesine rağmen neden korkuyorum,korkmamalımıyım?

Cesaretsizim galiba ben biraz,biraz da korkak,kendime güvenim tam olsada.

Sensiz olma fikri bile içimi yakıp,kavurmaya yetiyor düşüncesi bile berbat.Onsuzluk yani sensizlik,sensiz olma fikri nefesimi tutup suya daldığım an kadar bir kaç dakika en fazla sonra suyun yüzeyine mümkün olduğunca bir an önce çıkma arzusu kadar kısa sürüyor.İnsan suyun içinde ne kadar nefessiz kalabilir ki?.

Ne kendime, nede sana asla yalan söyleyemem.Artık tek bi doğru yok ,bir çok doğrular var.Hepsi insanca hepsi dürüst hepsi gerçek ve hepsi de olduğu gibi..

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *