Canım Kızıma

 Kış bitmiş ve güneş sıcak yüzünü yeni göstermeye başlamıştı.Bahar, beyaz lale ve nergisleriyle mis kokularını dağıtarak kendini belli ediyordu.Sarı Çiğdemler kök salmaya başlamıştı sen dünyaya merhaba dediğinde.Çok Korkmuştum aslında ,ya sana bir şey olursa?Sonra  Düşündüm bu acıyla ,  kaç kadın kaç anne mücadele etmişti.Bende Yapabilirdim.Baban Askerdeydi o sıralar.117 .günü. 29 nisan 2006

İsminden birini ben,diğerini ise baban koydu.Sen Doğmadan belliydi.İZGİ Görkem .’İzgi’ adaletli ve zeki kimse anlamına geliyor.’Görkem’ gösterişli göz alıcı olma.İnsan Adı gibi yaşarmış.Adın Gibi bir ömür sürmen dileğim kızım.

Hoş geldin dünyama canım kızım.Minicik Ve sıcacıksın,öyle hafif ve masumsun ki.Gözlerin Yumuk yumuk.Göbek Bağını kesmek isteyen hemşirenin elini tuttun bile.Hayata Karşı ilk savunmanı yaptın.Zor Bir yaşam seni bekliyor kızım.Anne Karnındaki konforu sana sağlayabilir miyim?ben Bile bilmiyorum.

Üç yaşına girmek üzeresin.

Emin ol, tek başına büyümüyorsun.Elimden Tuttun,anneni de büyütüyorsun.Sen Benim okuduğum en güzel kitap olacaksın.Birlikte Öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki hayatta.

Her gün biraz daha sen oluyorsun.Bu Tiyatro sahnesindeki rolünü kaptın bile.Herkes Gibi sende payına düşenleri yaşıyorsun.Büyüdüğünü,her şeyin bilincine varmanı,kendin olmanı ,senden çok istiyorum .Bir O kadar da korkuyorum.Sana Okuduğum masallar gibi değil kızım bu dünya.Her Şey mutlu sonla bitmiyor.

Kimse bu fani dünyanın prensi ya da prensesi değildir ,güzel kızım.Gönül Hırkalarını yamayıp giymeyi sende öğreneceksin.

Aşk bir gün senin kapını da çalacak.Zaman Zaman içini titretecek minicik bir söz yada dokunuş.Ama Şunu unutma ki sevgi seni daima özgür kılar,tutkuların ise tutuklar.

Seni seviyorum  demenin ne kadar anlamlı oduğunu şimdiden anlamaya başladın bile.Beni Seviyor musun anne?derken Alacağın cevabı sabırsızlıkla bekliyorsun.Evet Hem de çoooook dediğimde sarılıp öpmen, bende seni kocaman’ seviyoyum’ demen dünyalara bedel.Sevgi Emektir kızım.İçinde Büyüttüğün kadar vardır.

Milyonlarca insan arasında farklı olmayı başarabilirsin.Sorun Değil,çözümün parçası olmakla!

Yaşadığın olumsuzluklar karşısında,çözümsüz görünen problemleri bile ,bakış açını değiştirerek ,her şeyi aşabilirsin.

Önündeki kış sürüp giderken,bir tebessüm yeniden doğurabilir baharı.Güzel Gören ,güzel düşünür ve hayatın lezzeti ancak böyle alınır.

İnsanın kalitesini düşüren iki şey vardır canım kızım,şikayet ve dedi kodu.

Geçmişin içinde sakın kaybolma kızım ,daima geleceğe  bak.Geçmişinden Ders almayı unutma.

Daima kararlı ol kızım ,en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir.

Keşke cümlesi yerine, bir dahaki sefere cümlesini kullan.Keşkeleri Az olan  bir yaşam diliyorum sana

Her ne yapacaksan sonuna kadar arkasında dur.Cam Fanusun içinde aptal bir balık olacağına ,isyan et.

Hayattı olduğu gibi karşılamazsan,iliklemez önünü asla karşında.Korkmayacaksın,çarpıp düşsen bile,dimdik ve sağlam duracaksın ayakta.Her Düştüğünde ayağa kalmayı bileceksin.Asla Başını önüne eğme kızım,daima başın göğe baksın. Kendine olan güvenin tam olsun.Tüm İlişkilerin başında dır güven.kendine güvenmez, sevip saymazsan ,karşındakilerde sana senin gibi davranır.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır canım kızım,yanı başında daima güzel bir söz bulunsun,güldürecek bir fıkra,ya da öykün,gün gelir onları sunabileceğin bir yer,zaman oluşur.

Ben desteği olmadan büyüyen bir çocuktum kızım,babasızlığın ,yalnızlığın ne olduğunu çok iyi bilirim.Elimde Avucumda ne varsa kendi uğraşlarımla kazandım.Sen Daima elindekilerin kıymetini bil.Eline Geçen fırsatları asla kaçırma.Aza Kanaat etmeyen ,çoğu bulamaz.

Her şeyi o anda yaşa,sarılmak istiyorsan sarıl,çamura bulanmak istiyorsan bulan,yağmurda ıslanmanın keyfini çıkar.Bir Kere çocuk oluyorsun ,doyasıya keyfini çıkar.

Zaman zaman sana yetmediğimi düşünüyorum.İyi Bir annemiyim bilmiyorum.Sayende Sabrımı eğitmeyi öğrendim,zamanımı iyi kullanmayı ve vicdanımın sesine daha çok kulak vermeyi.

Tüm gücümüzle yaşam kavgamızı yapıyoruz .

Yaşamak sevmektir,yaşamak güvenmektir,yaşamak inanmaktır,

Yaşamak direnmektir canım kızım.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *