Efkarım Birikti Sığmaz İçime

Ferdi Abi,

Her ne kadar gerçek abim olmasan da sen benim acılarıma, sevinçlerime çoğu zamanda keder ve hüznüme eşlik ettin. Abime bile anlatamadığım duygularımı sen anladın ve benim yerime de dillendirdin. Bu yüzden sana Abi diye hitab ettim.

Son zamanlarda efkarım bir hayli birikti. Çok uzaklarda değil birkaç hafta önce Müslüm Baba Ameliyat olacak dediler. Sonra da oldu ve bir türlü ayağa kalkamadı. Onu düşündükçe “kaç kadeh kırılıyor sarhoş gönlümde” bilemiyorum. .

Geçen günlerde de çocukluğumdan beri neredeyse her gün gördüğüm, sürekli gaf yapmasına rağmen hiçbirini duymadığım, gözüm, kulağım olan adam birden bire yok oldu. Ben daha sağlam bir adam beklerken “Komada” dediler, sonrada “Öldü” dediler. Ruhun şad olsun Mehmet Ali Birand.

Kendimi, yaprakları birer birer dökülen ve çıplak kalan ağaç gibi hissetmeye başlarken evvelki gün de senin haberin geldi Ferdi Abi..

Üçünüzü de hiç görmedim, tanışmak kısmet olmadı ama birbirimizi o kadar iyi tanıyoruz ki. Yalnızlık çeken insanlar yada aynı kaderi paylaşan insanlar birbirlerini nerede görse tanırlar ya..Bendeki durum da aynen öyle. Farklı mekanlarda olsak da, birimiz ekmek arası helva yerken, diğerlerimiz balık ekmek ya da havyar yese bile inanıyorum ki bizlerde aynı ruh vardı… “İnsan Olmak”

32.günle öğrendik dünyanın kaç bucak olduğunu, ne sefil hayatlar yaşandığını ve büyük çukurların istenirse tırnakla da açılabileceğini.

Senden öğrendim Müslim Baba, bağrı yanığın ne olduğunu, bunca hayran kitlen ve arkanda jiletli bir güç varken mümtaz insanlığın ne olduğu…

Sende, çaresiz ve beyhude olan çocukluk aşklarımın, acısı yüreğimi tutuştururken bir avuç su serpen adamdın, Ferdi Abi,

Artık Kadeh kırılmıyor sarhoş gönlümde, ekranlarımda karardı, Mutluluktan bir haber verecek dilek taşımda yok.  Sanki giden sizler değil, benim çocukluğum, gençliğim hatta geleceğim.. Sizlerle doğdum, sizlerle büyüdüm, ama şimdi siz yoksunuz? Zamansız bir gidişle nereye böyle?

Sevgili Birand ve Ferdi Özbeğen’ e Allahtan Rahmet diliyorum. Tek damar sen kaldın Müslüm Baba. Bizi bırakma.  Sana da Acil şifalar diliyorum.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *