İçimden Geçenler

Şimdi içimden geçenleri yazıyorum sizlere. Benim beynim sürekli faaldir. Herkesin ki de öyledir muhakkak. Ama benim ki başka türlü çalışır. Söylenmiş bir güzel söz,tatlı bir bakış,ince bir davranış bana o kadar büyük mutlulukların kapısını açar ki,öyle bir dünyaya götürür ki, bilemezsiniz.
Hemen o an çok güzel,renkli,ışıl ışıl bugünleri yaşamaya başlar,çok uzak geleceğe gidiveriririm. Ve her günüm,hayal ettiğim günler gibi olur. Ama öyle şeylerde küçücük şeyler beni endişelendirir ki, bu kez tüm olumsuzluklar kafama üşüşür,dünyanın en mutsuz, en umutsuz,en çaresiz insanı oluveririm.
Küçücük şeyler yanlış,küçücük,masum,art niyetsiz de olsa küçücük tek şey (şeyler değil) hayatımı altüst eder.
………bağlılık aksi halde tuzla buz olup saniyenin binde biri uzunluğunda izlenimlere bölünecek yaşamlara bir bütünlük veriyordu.

…… kaldı ki aşklarda imparatorluklar gibidir. Üzerine dayandırıldıkları düşünceler un ufak olduğunda onlarda silinir gider.
Hayat insana o kadar çok şey öğretiyor ki ; ben yarınları değil Leo’nun söylediği gibi bugünleri yaşıyorum yoksa ince hesaplarla mutlu olunmuyor. Ve yaşanacakların önüne kimse geçemiyor.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *