Kime Güvenelim ki

Üzgünüm Samet,

Bende istemezdim böyle olsun. Mutluluğun boğazında kaldı yine. Ve yine pisliklerime ortak ettim seni. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlar, kendi yangınımız bize yetmiyormuş gibi, etrafımızdakileri de ateşe verdiler. Elektrik tellerine çarpılan kuşları seyreder gibi insanların öldürülüşlerini seyredenleri eleştirenler, hiç acımadan seçilmiş kurbanları elektrik tellerine yapıştırdı.

Anaların yüreklerindeki acıların legal ya da illegali olmaz diyerek onlarla birlikte olduğunu gösterenler, aynı analara acıdan başka ne verdi ki?

Nasılda kandırdım seni Samet. Ne kadarda farklı anlattım onu sana değil mi? Her Şeyi farklıydı ,gülüşü, görüntüsü, fikirleri….Ama her şeyi..

Göremediğimiz ama hep savunduğumuz bir şey vardı hatırlar mısın? Her kadının içinde bir şeytan vardır derdik. işte o da aynıydı Samet? Nasılda fark ettirmedi değil mi? ettiremezdi çünkü şeytan bunun dışındaydı ve biz içindeki olmayan şeytanı göremedik.
Olmuyor diyerek Çöplüğüne çekip gidebilmek bu kadar kolay mı Samet? Kolay mı insanın teninden ayrılması? Büyük babasından, çingene çocuğundan… yarı tarafından… hiç bir zorluğa göğüs bile germeden gitmek bu kadar kolay mı?

Kime güvenebiliriz dostum söyler misin?

Seni çok hem de çok seviyorum diyenlere mi? evet,deme sakın Samet….Tenimsin, tenimdeki cansın diyene mi? güldürme beni Samet?
Sen benim atamsın ve seni yok etmek onları yok etmek olur diyene mi? toprak kokusunu seviyorum ve sen topraksın diyenlere mi?

Her şeyine nasıl da inanmıştık değil mi? ve şimdi hiçbir şeye inanamaz olarak bedel ödüyoruz. Bu
Kahpeliklerin faturasını biz ödemek zorunda mıyız Samet? Bunları hak etmedik dostum..

Gününü gün ederek her gece yeme içme ve kusmayı marifet sayanlar canı istediği an önüne gelen kişiyle iğrenerek sex yapmayı özgürlük sayanlar, bunları yapacak gücü ,bizleri birer vampir gibi emerek ve de yok ederek almak zorundalar mı, Samet?

Akıllanamadım hala Samet. Bilemedim pisliğe bulamış bir şeyi pislikten çıkarmaya çalışsan da çıkmayacağını… her zaman deriz ya tecrübeler ağıra mal oluyor… buda öyle oldu Samet.. hem de hak etmediğim kadar ağır… sana tavsiyem olsun dostum,

Geldiği ilk gün koynuna giren kadının unutmaki aynı zamanda son günüdür.
Delik tencerede yoğurt mayalamaya kalkışma.

Yanındaki biri sende kalmak için ailesine yalan söylüyorsa bil ki başkasının yanından da sana yalan söyler.
Eve giriş çıkış saati olmayan kızdan uzak dur.
Konuşmalarında küfür olan kadından hayır bekleme.
Çok konuşanın hele de güzel konuşanın icraatlarının boş olacağını bil.
Çantasında prezervatif taşıyan kadına göre bir sevişmelik olursun.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *