Öyle Birşeysin ki

Bir dilin bütün sözcüklerini kullansam  seni tarif edemeyeceğimi biliyorum. Ulaşılmaz oldun hep, dokunmak,hissetmek ve dolu dolu yaşamak isterken seni, kocaman bir yalnızlıktı payımıza düşen. Payıma düşen her şeyi erteledim ama erteleyemediğim bir ŞEY vardı,SANA BENZİYORDU.

Su olsan, dokunduğumda bozulurdun. Bozulmayan bir ŞEYdin. Gidilecek bir yer olsan sonu olurdu, sonu olmayan bir ŞEYdin. Uykuda görülecek bir rüya olsan uyanırdım, beni rüyamdan uyandırmayacak bir ŞEYdin.. Seni gözlerinden, üç ırmağın birleştiği yerden öpeyim desem , aklına ırmaklar gelir. Düşün ki, bir dağdan aşağı iniyoruz ve dünyada iki kişilik türkü kalmış onu söylüyoruz. Öyle bir ŞEYsin sen.  Bugünden yarına ne kalır bilmem ama sen kalırsın tıpkı yatağı değişmeyen ırmak gibi.

Bana hep kendimi hatırlatan bir ŞEYsin sen. Uzaksın,yakınsın,özlenensin ama bugün değil yarın gibi bir ŞEYsin sen. Gecenin en karanlık yerinde,küçücük bir ışık bile olsan yinede istiyorum seni.Bugün her ölümle biraz ölürken,seni düşündükçe hayata dönüyorum yeniden… Gelincikler gibi bir mevsim değil,dört iklim, köşe bucak…kim ne derse desin dönmeye niyetim yok.Bir kentin ortasında tek başına  kalsam da, çığlık çığlığa söylerim seni sevdiğimi. bir tek benim sevgimle  yaşansa da bu sevgi; SEVİYORUM SENİ. Sensiz dallarını yitirmiş bir ağaç gibi, yapayalnız olurum kalabalığın ortasında… Fırtınalı bir denizin en sakin limanı gibi bir ŞEYsin sen…

O LİMANDAKİ TEK YOLCU DA BEN…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *